ViewSonic VP2766-2K ColorPro: színhelyes munka, ésszerű kompromisszumokkal
A ViewSonic VP2766-2K legnagyobb értéke a jól beállított sRGB-megjelenítés és a valódi hardveres kalibrálhatóság, nem pedig a széles színtér vagy a HDR. A vizsgált eredmények alapján a gyári sRGB mód átlagos színeltérése mindössze 0,79 ΔE2000, míg hardveres kalibrálással, homogenitáskorrekcióval és színkezelt megjelenítéssel 1,11 ΔE2000 átlag adódott; ezek eltérő üzemállapotok, ezért nem vonhatók össze egyetlen, általános pontossági értékké.
A 27 hüvelykes, 2560 × 1440 képpontos IPS-panel, a 120 Hz-es képfrissítés és a 90 wattos USB-C töltés olyan munkaeszközzé teszi, amely elsősorban webes képszerkesztéshez, tartalomgyártáshoz és SDR-videós feladatokhoz illik. Professzionálisnak abban az értelemben nevezhető, hogy támogatja a mérésen alapuló, megismételhető színbeállítást, de a korlátozott Adobe RGB- és P3-lefedettség, a 6 bit + FRC panel, illetve a kalibrálás után sem tökéletes tónusgörbe miatt nem helyettesít egy felső kategóriás referencia-kijelzőt.
A mérési háttér
A felülvizsgálat a 2024–2026-os időablakra összpontosít, de az azonosított, ténylegesen ehhez a modellhez tartozó részletes mérések 2026-ból származnak; a korábbi évszámot mutató termékoldalak és kapcsolódó cikkek nem tekinthetők korábbi monitorvizsgálatnak. A részletes kolorimetriai jegyzőkönyv 2026. június 24-i dátumot visel, a modell európai bemutatásáról pedig 2026 tavaszán jelentek meg hírek. A legteljesebb színmérési adatsor a fehér VP2766-2K-W változaton készült; a fekete VP2766-2K és a fehér kivitel fő kijelzőspecifikációi megegyeznek, de ettől még az egyes példányok színpontossága és homogenitása eltérhet.
Az átlagolásnál külön kell választani a mérési minták átlagát és a különböző tesztek eredményeinek átlagát. A hozzáférhető, részletes sRGB-jegyzőkönyv színmintáiból ellenőrizhető a közölt 0,79-es átlag, de nem áll rendelkezésre több, azonos módszertannal és azonos beállításokkal publikált, független ΔE2000-adatsor ahhoz, hogy hiteles, több labor eredményéből képzett színpontossági átlag szülessen. Emiatt az alábbi értékelés mérési átlagokat, maximumokat és elkülönített üzemállapotokat közöl: nem kever gyártói ígéretet műszeres eredménnyel, és nem átlagolja össze a gyári és a kalibrált működést.
Műszaki alapok
A VP2766-2K a színhelyes munkára szánt monitorok belépőbb kategóriájában kínál szokatlanul teljes funkciókészletet: a gyári kalibrálás és a Pantone-validáció mellett saját műszerrel elvégezhető hardveres kalibrálásra is alkalmas. A QHD felbontás és a 120 Hz párosítása a napi használatban másfajta előnyt ad, mint egy nagyobb felbontású, de lassabb kijelző: a munkafelület mellett a kurzor, az ablakmozgatás és az idővonal kezelése is folyamatosabb lehet.
| Tulajdonság | Ellenőrzött adat | Jelentősége |
|---|---|---|
| Kijelző | 27 hüvelyk, sík IPS, matt felület. | Általános kreatív és irodai munkára kialakított panel. |
| Felbontás | 2560 × 1440 képpont, 16:9. | QHD munkafelület, nem 4K kijelző. |
| Képfrissítés | Legfeljebb 120 Hz, VRR-támogatással. | A magas frissítés nem jelent automatikusan gyors pixelválaszidőt. |
| Panel színmélysége | 8 bites megjelenítés 6 bit + Hi-FRC megoldással. | Nem natív 8 vagy 10 bites panel. |
| Gyári pontossági ígéret | ΔE < 2, egyedi kalibrációs jelentéssel. | Gyártói vállalás, amelyet külön kell kezelni a konkrét mérési eredménytől. |
| Kalibrálás | Colorbration+, három belső CAL-memória. | Több eltérő munkakörnyezet beállítása tárolható. |
| Képbemenetek | Egy HDMI 2.1 és egy USB-C DisplayPort Alt Mode bemenet. | Önálló DisplayPort-aljzat nincs. |
| USB-C töltés | Legfeljebb 90 W a számítógép felé. | Kompatibilis notebookkal egyetlen kábel viheti a képet, adatot és tápellátást. |
| USB-elosztó | Egy USB-A és három további USB-C perifériaport. | A perifériás USB-C portok nem további képbemenetek. |
| Állíthatóság | 130 mm magasság, −5–20° döntés, ±45° elfordítás, kétirányú pivot. | A kijelző a munkapozícióhoz igazítható. |
| Rögzítés és tömeg | VESA 100 × 100 mm; 5,5 kg állvánnyal. | A csomagolt bruttó tömeg 9,3 kg, nem a monitor saját tömege. |
Színpontosság gyári állapotban
A színpontosság megítélésének legfontosabb kiindulópontja, hogy a gyári alaphelyzet és a gyári sRGB mód nem ugyanaz. Alaphelyzetben a felhasználói mód fehérpontja 6877 K volt, miközben a menü D65 beállítást jelzett; az átlagos gamma 2,23, a szürkeegyensúly átlagos ΔC-eltérése pedig 0,23 lett. Ez azt mutatja, hogy a szürkeárnyalatok egymáshoz képest rendezettek, de az egész kép fehérje a kívánatosnál hűvösebb lehet: a jó szürkeegyensúly önmagában nem garantál pontos fehérpontot.
A sRGB mód lényegesen meggyőzőbb kiindulópont, ha nincs kéznél saját mérőműszer: itt az átlagos színeltérés 0,79 ΔE2000, a legnagyobb mért eltérés 1,87 ΔE2000, a fehérpont 6686 K, az átlagos gamma pedig 2,19 volt. A mérési állapotban körülbelül 132 cd/m² fényerő és 1103:1 kontraszt társult ehhez, vagyis a jó színpontosság nem egy szélsőségesen visszafogott, kontrasztját elveszítő üzemmódban született. Webes fotókhoz, termékképekhez, illusztrációkhoz és általános sRGB-tartalmakhoz ez kifejezetten erős gyári beállítás, különösen akkor, ha a felhasználó nem akar rögtön kalibrálóeszközbe beruházni.
A ΔE2000 a célként megadott és a ténylegesen megjelenített szín közötti eltérést számszerűsíti; az alacsonyabb érték kisebb különbséget jelent. A 0,79-es átlag ezért jó eredmény, de nem azt jelenti, hogy minden szín eltérése 0,79, és nem írja le önmagában a teljes képernyő egyenletességét sem. Fontos módszertani részlet, hogy a színminták kiértékelése a kijelző fehérpontjához történő adaptációt feltételezi, ezért a kedvező színeltérés mellett a fehérpontot és a gammát is külön érdemes figyelembe venni.
Kalibrálás utáni eredmények
A hardveres kalibrálás a VP2766-2K egyik legerősebb szolgáltatása, mert a korrekciót a monitor belső memóriájába írja, nem pusztán a videokártya korrekciós táblájára bízza. A vizsgált beállítás natív színteret, 140 cd/m² fényerőt, 6500 K fehérpontot és 2,2-es gammát célzott meg; a homogenitást javító változatban 7 × 3 mérési mezős korrekció is készült. Az ICC-profil ezután a kalibrált monitor tulajdonságait írja le, és a színkezelt alkalmazások erre támaszkodva alakíthatják át a képek színeit.
| Mérési állapot | Átlagos ΔE2000 | Legnagyobb ΔE2000 | Fehérpont | Átlagos gamma |
|---|---|---|---|---|
| Gyári sRGB mód | 0,79.[2] | 1,87.[2] | 6686 K.[2] | 2,19. |
| Hardveresen kalibrált, 7 × 3 homogenitáskorrekcióval, színkezelt sRGB-megjelenítés | 1,11.[1] | 2,40.[1] | 6511 K.[1] | 2,12. |
Elsőre szokatlannak tűnhet, hogy a kalibrált működés átlagos színeltérése nagyobb a gyári sRGB módénál, de ebből nem következik, hogy a kalibrálás minden szempontból rontott a kijelzőn. A két vizsgálat eltérő megjelenítési láncot ellenőriz: az egyik a monitor saját sRGB-emulációját, a másik a natív színtérre kalibrált és profilozott kijelző színkezelt sRGB-visszaadását, bekapcsolt területi korrekció mellett. A kalibrált állapot előnye a célhoz közel kerülő fehérpont és a javuló fényerő-egyenletesség, miközben az átlagos színeltérés továbbra is alacsony marad.
A gyenge pont inkább a tónusgörbe: a 2,2-es célérték ellenére 2,12-es átlagos gamma adódott, és az alsó, illetve középső tónustartományban sem követte tökéletesen az elvárt görbét. Ez különösen olyan munkánál fontos, ahol az árnyékok és középtónusok pontos világossága határozza meg a képi döntéseket; a jó ΔE-átlag nem ad felmentést a tónusvisszaadás ellenőrzése alól. A mérések alapján tehát nem indokolt azt állítani, hogy a hardveres kalibrálás minden paramétert referencia-minőségűre javít, viszont valódi és hasznos eszközt ad a fehérpont, a munkafényerő és a homogenitás összehangolásához.
Színtér: sRGB az első
A VP2766-2K-t elsősorban sRGB-munkára érdemes értékelni, nem pedig egy kedvező árú, teljes értékű széles színterű monitorként. A részletes színtérmérési táblázat gyári sRGB módban 96%-os, a natív színtérre végzett hardveres kalibrálás után 99%-os sRGB-lefedettséget közöl; a gyári üzemmód tehát nagyon pontos színeket adhat úgy is, hogy a színtér legszélén néhány árnyalatot már visszafog. Ez nem ellentmondás: a lefedettség azt jelzi, mely színek jeleníthetők meg, a színeltérés pedig azt, hogy a vizsgált színek milyen pontosan jelennek meg.
| Színtér | Gyártói lefedettségi adat | Vizsgált eredmény | Értelmezés |
|---|---|---|---|
| sRGB | 100%.[3] | 96% gyári sRGB módban; 99% kalibrált natív színtérrel.[12][4] | Ez a monitor elsődleges munkaterülete. |
| Adobe RGB | 81%.[3] | 81% a részletes színtérmérésben. | Nem teljes értékű Adobe RGB megjelenítés. |
| DCI-P3 | 87%.[3] | 84% a részletes színtérmérésben. | A telített P3-színek ellenőrzéséhez korlátozott. |
| Rec. 709 | 100%.[3] | Önálló, teljes Rec. 709 ΔE-adatsor nem áll rendelkezésre a feldolgozott mérésekben. | Az SDR-videós alkalmasság kedvező, de nem azonos egy igazolt referenciaüzemmóddal. |
Az Adobe RGB és DCI-P3 műszeres értékei a fent hivatkozott részletes színtérmérési táblázatból származnak; a gyártói százalékokkal nem alkotnak közös mérési átlagot. Különösen félrevezető lenne a 84%-os vizsgált és a 87%-os névleges P3-adatból 85,5%-os „átlagos mért lefedettséget” képezni, hiszen a kettő eltérő eredetű adat, és a színtérértékelés számítási módja is befolyásolja az összehasonlíthatóságot.
A specifikációban megjelenő 121% sRGB méret nem 121%-os sRGB-lefedettség: egy színtér aránya meghaladhatja a referencia méretét anélkül, hogy a referencia összes színét tartalmazná. A 100%-nál nagyobb szám ezért nem írja felül a gyári sRGB módban vizsgált 96%-os lefedettséget, és nem indok arra sem, hogy színkezelés nélküli alkalmazásban automatikusan a natív módot válasszuk. Webes felhasználásra a jól korlátozott sRGB mód sokszor hasznosabb, mint egy valamivel nagyobb, de kontroll nélkül használt natív színtér.
Homogenitás és kontraszt
Színkritikus munkánál nem elég, hogy a képernyő közepe pontos: egy homogén szürke háttérnek vagy termékfotónak a széleken sem lenne szabad észrevehetően más világosságot vagy színezetet kapnia. Korrekció nélkül a vizsgált átlagos fényerő-eltérés 5,34%, a legnagyobb eltérés 10,47% volt; ez már olyan területi különbség, amely egyszínű felületeken zavaróvá válhat. A VP2766-2K ezért különösen érdekes abból a szempontból, hogy két eltérő homogenitásjavító megoldást is kínál, amelyek eredményét és mellékhatását nem szabad összekeverni.
| Üzemállapot | Fényerő-eltérés: átlag / maximum | Színezeteltérés: átlag / maximum |
|---|---|---|
| Homogenitáskorrekció nélkül | 5,34% / 10,47%.[17] | ΔC 1,21 / 2,13. |
| OSD-ben bekapcsolt homogenitáskorrekció | 1,72% / 3,68%.[17] | ΔC 0,56 / 1,03. |
| Hardveres kalibrálás, 7 × 3 mezős korrekcióval | 2,37% / 5,19%.[17] | ΔC 1,32 / 2,08. |
Az OSD-ben kapcsolható korrekció adta a legegyenletesebb összképet, és a színezet területi eltérését is jelentősen csökkentette, de komoly árat kért: a vizsgált kontraszt átlaga 619:1-re, a maximális fényerő körülbelül 201 cd/m²-re esett vissza. A kalibrálás közben végzett 7 × 3 mezős korrekció kevésbé javította a színhomogenitást, viszont 140 cd/m² körüli munkafényerőn 892:1 kontrasztot tartott meg, ezért kiegyensúlyozottabb választás lehet. A táblázat ΔC-értékei a területi színezetkülönbséget jellemzik, nem ugyanazt mérik, mint a színminták ΔE2000-eltérése, így ezek sem átlagolhatók össze.
A korrekció nélküli, D65-re beállított kijelző kontrasztja a fényerőlépcsők mérési átlagában 1041:1 volt, ami elmarad a névleges 1500:1-től. Hardveres kalibrálás után, területi korrekció nélkül és 140 cd/m²-en 1074:1 adódott, de ez egy adott munkapont eredménye, nem a teljes fényerőtartomány átlaga. A gyakorlati tanulság az, hogy a monitor jó SDR-munkaeszköz lehet, de a homogenitás és a kontraszt között tudatosan kell választani; egyetlen „átlagos kontrasztérték” ezt a lényeges különbséget elfedné.
Fényerő és panelminőség
A fényerőmérések szerint a panel natív fehérponttal körülbelül 366 cd/m²-t, D65-re állítva 341 cd/m²-t ért el, miközben a minimum utóbbi állapotban körülbelül 44 cd/m² volt. Ez hasznos szabályozási tartomány, de a ténylegesen elérhető fényerő függ az üzemmódtól, a színkorrekciótól és a homogenitásjavítás használatától, ezért a névleges 350 cd/m² nem minden munkabeállításra érvényes. A matt felület a vizsgált tapasztalatok alapján jól csökkenti a tükröződéseket, bár ez nem teszi szükségtelenné a közvetlen fényforrások és ablakok megfelelő elhelyezését.
A színmélységnél lényeges kompromisszum a 6 bit + Hi-FRC felépítés, amely időbeli váltogatással hoz létre további érzékelt árnyalatokat. A vizsgált átmenetek összességében rendezettek voltak, de bizonyos szürke tesztábrákon enyhe nyugtalanság jelentkezett, ezért nagyon finom gradiensek ellenőrzéséhez a natívan nagyobb színmélységű panel biztosabb alap. A jó színpontosság és a szerényebb panel-színmélység tehát egyszerre is igaz lehet: az előbbi a megjelenített színek célértékhez viszonyított hibájáról, az utóbbi az árnyalatképzés technikai lehetőségeiről szól.
Hardveres kalibrálás a gyakorlatban
A Colorbration+ három belső helyre mentheti a kalibrálást, így például külön munkafényerőhöz vagy eltérő színkezelési feladathoz lehet beállításokat tárolni. A támogatott eszközök között több X-Rite műszer és a Datacolor Spyder X is szerepel, de a konkrét műszer- és szoftverkompatibilitást vásárlás előtt ellenőrizni kell; a monitorhoz nem jár beépített kalibrálószenzor. A méréshez működő USB-adatkapcsolat szükséges, tehát a puszta HDMI-összeköttetés nem helyettesíti a monitor és a kalibrálószoftver közötti kommunikációt.
A vizsgált szoftverkörnyezetben a kalibrálás elvégezhető volt, de a telepítés és a beállítási logika nem minden részlete bizonyult kiforrottnak, és a külön monitordriver telepítése is problémába ütközött. Ezt nem érdemes minden példányra és minden későbbi szoftververzióra kiterjedő hibaként kezelni, ugyanakkor színkritikus használat előtt indokolt a teljes munkafolyamat kipróbálása és az elkészült beállítás visszamérése. Maga a hardveres kalibrálhatóság ezért valódi érték, de nem egyenlő automatikusan a hibátlanul beállított, ellenőrzést nem igénylő kijelzővel.
USB-C és munkakörnyezet
A csatlakozókínálat legnagyobb előnye a 90 wattos USB-C bemenet, amely kompatibilis notebook esetén egyetlen kábelen továbbíthat képet, hangot, USB-adatot és töltést. A további három USB-C port perifériák számára szolgál, a gyártó legfeljebb 15 wattos töltést is megad hozzájuk; ezek nem három további USB-C képbemenetet jelentenek. Az egy USB-A aljzat ugyanakkor kevés lehet régebbi egérrel, billentyűzettel és egyéb USB-A eszközökkel felszerelt munkahelyen, ezért a csatlakozók modern kialakítása nem minden meglévő eszközparkhoz ideális.
Asztali számítógépnél az önálló DisplayPort hiánya a legfontosabb korlátozás, a HDMI és az USB-C videobemenet mellé pedig nem társul teljes dokkolóállomás-funkciókészlet. A kijelző ezért különösen notebookos kreatív munkaállomásban logikus, ahol a töltés és az egyszerű csatlakoztatás napi előnyt jelent, míg több klasszikus videobemenetet igénylő környezetben kevésbé rugalmas. A 90 wattos névleges töltés használhatósága a notebook igényétől és USB-C képességeitől is függ, ezért nem minden mobil munkaállomás külön tápegysége váltható ki vele.
Ergonómia és használhatóság
A 130 milliméteres magasságállítás, a kétirányú pivot, a döntés és az oldalirányú elfordítás megfelelő alapot ad ahhoz, hogy a kijelzőt a szemmagassághoz és a feladathoz igazítsuk. Portréállásban hosszabb dokumentumok, mobilos oldaltervek és álló formátumú képek szerkesztése is kényelmesebb lehet, monitorállvány helyett pedig VESA 100 × 100 mm-es kar is használható. A panel kézi érintésre jelentkező utánlengése és a különálló OSD-gombok kevésbé elegáns kezelése azonban olyan gyakorlati gyengeség, amely gyakori beállításváltásnál feltűnhet.
A szoftveres vezérlés részben kiválthatja a fizikai gombok használatát, de színkritikus munkánál a képi módokat fegyelmezetten kell kezelni: az előre beállított látványmódok nem feltétlenül ugyanazt a megjelenítési állapotot adják, mint a méréshez használt sRGB vagy CAL profil. A háttérvilágítás ellenőrzése a vizsgált fényerőpontokon nem jelzett PWM-alapú villogást, ami hasznos tulajdonság hosszú munkanapokon, de ebből nem következik minden felhasználóra érvényes egészségügyi garancia.
120 Hz és HDR
A 120 Hz valóban kellemesebbé teszi az általános használatot, de a mozgásélességet a panel válaszideje is korlátozza. A részletes vizsgálat átlagosan 12,3 ms pixelválaszidőt mért, a leggyorsabb szürkeátmenet 3,9 ms volt, és a semleges overdrive ellenére mozgó tesztképeken utánkövetési jelenségek is látszottak. A névleges 5 ms ezért nem tekinthető minden átmenetre érvényes sebességnek: a VP2766-2K magas frissítésű munkamonitor, nem gyors kompetitív játékra optimalizált kijelző.
A HDR10 támogatást szintén a helyén kell kezelni, mert a jel fogadása nem azonos a hiteles HDR-megjelenítéssel. A kijelző nem rendelkezik helyi fényerőszabályozással, széles HDR-színtérrel vagy kiemelkedő csúcsfényerővel, így HDR-anyagok végleges fényeléséhez és minőségellenőrzéséhez nem megfelelő. A színhelyes munkához az SDR működés a racionális kiindulópont; a HDR-támogatás itt elsősorban kompatibilitási extra, nem a professzionális alkalmasság bizonyítéka.
Kinek ajánlható?
A VP2766-2K legerősebb felhasználási területe a webre készülő vizuális tartalom: termékfotók, illusztrációk, közösségi képek, webes felületek és általános sRGB-képszerkesztés esetén a jó gyári színpontosság, a szabályozható munkafényerő és a hardveres kalibrálás együtt érdemi előnyt ad. A monitor akkor illeszkedik legjobban egy professzionális munkafolyamatba, ha a színteret, az alkalmazás színkezelését és a végső megjelenítési környezetet is tudatosan választják meg.
| Felhasználás | Értékelés | Meghatározó szempont |
|---|---|---|
| Webdesign, e-kereskedelmi képek, sRGB-fotómunka | Jól illeszkedik.[4] | Nagyon jó gyári sRGB-pontosság, kalibrálhatóság. |
| SDR-videó, általános vágási munka | Hasznos, ellenőrzött beállításokkal.[4] | A Rec. 709 munkafolyamat tónusgörbéjét külön ellenőrizni kell. |
| Adobe RGB-alapú fotózás | Korlátozott.[5] | A színtér jelentős része kívül marad a kijelző képességein. |
| P3-színek végleges ellenőrzése | Nem ideális.[4] | A P3-lefedettség nem teljes. |
| Nyomdai végellenőrzés | Nem elsődleges referencia-kijelző.[4][5] | A Pantone-validáció mellett is számít a színtér, a homogenitás és a teljes színkezelt lánc. |
| HDR-fényelés | Nem ajánlott.[4] | Hiányzó helyi dimmelés és korlátozott dinamika. |
| Kompetitív játék | Nem ez a megfelelő célterület.[1] | A 120 Hz mellé viszonylag lassú átlagos pixelválasz társul. |
Célszerű munkabeállítások
Saját koloriméter nélkül a gyári sRGB mód a legjobban alátámasztott kiindulópont: a 0,79 ΔE2000 átlag, a 2,19-es gamma és a körülbelül 132 cd/m²-es vizsgált fényerő együtt kiegyensúlyozott alapot ad. Ilyenkor célszerű kerülni az ugyanarra a munkára utólag rákapcsolt látványmódokat, és a fényerőt a környezethez igazítani, nem pedig a lehető legfényesebb képet megcélozni.
Saját műszerrel a színkezelt sRGB-fotómunkához a D65 fehérpont, a környezethez igazított munkafényerő és az ellenőrzött tónusgörbe legyen a kiindulás; a 7 × 3 mezős homogenitáskorrekciót akkor érdemes előnyben részesíteni, ha az egyenletes kép fontosabb a maximális kontrasztnál. A kalibrálás után külön visszamérés indokolt a színeltérésre, a fehérpontra, a gammára és a képernyő területi eltéréseire, mert a vizsgált eredmények szerint a jó átlagos ΔE mellett a gamma és a színhomogenitás is megőrizhet kompromisszumokat. Rec. 709 videómunkánál pedig nem érdemes automatikusan átvenni a fotós sRGB-beállítást: a megfelelő megjelenítési cél és ellenőrzési környezet külön döntést igényel.
Ár és vásárlási szempontok
A magyar kínálatban az ellenőrzéskor körülbelül 118–135 ezer forintos hirdetett árak jelentek meg a fekete VP2766-2K-hoz, de ezek nem mindenhol jelentettek azonos készlethelyzetet vagy azonnali szállíthatóságot. Ebben az ársávban a monitor értékét elsősorban a hardveres kalibrálás, az USB-C-s notebookos használat és a jól sikerült sRGB mód adja, nem az, hogy minden kijelzőjellemzőben felülmúlná az azonos árú modelleket. Vásárlás előtt külön ellenőrzendő a pontos modellváltozat, a hazai garancia, a kompatibilis mérőműszer költsége és a notebook USB-C képessége; a gyártó a garanciális feltételeknél maga is piaconkénti eltérést jelez.
A választás döntő kérdése ezért az, hogy színhelyes sRGB-munkaállomásra van-e szükség, vagy nagyobb színtérre és szigorúbb referencia-teljesítményre. Az előbbi feladatra a VP2766-2K jól összeállított eszköz; az utóbbihoz a részleges Adobe RGB/P3-lefedettség, a panel színmélysége és a kalibrálás után vizsgált tónusgörbe már olyan korlát, amelyet a ColorPro elnevezés és a kedvező ΔE-átlag sem tüntet el.
Hozzászólások
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Még nincs hozzászólás. Legyél az első!